DAĞITIM AĞI TASARIMI


Sektöre ve İhtiyaca Özel Dağıtım Ağı Çözümleri

Geniuss olarak yerel ve uluslararası pazarda iş ortağı olan firmalara son teknoloji dağıtım ağı ve otomasyon çözümleri sunarak müşterilerimizin yeni iş fırsatlarını yakalamasını ve büyümesini hedefliyoruz.

Müşterilerimizin üretim/dağıtım ağları, merkezi ya da merkezi olmayan depo stratejileri için 4PL yöntemiyle özel dağıtım ağı tasarım çözümleri sunuyoruz. Düşük marjlarla çalışılan rekabetçi bir pazarda etkin tedarik zinciri yönetimi anlayışı sayesinde katma değer, itibar ve gelir açısından müşterilerimizin rakiplerine karşı fark yaratmasını sağlıyoruz.

Teknolojinin tüm gücünü iş süreçlerine yansıtırken yazılım geliştiriciler ve uzmanlardan oluşan ekibiyle tedarik, dağıtım, depo, lojistik operasyonlarının etkin ve sorunsuz şekilde yönetilmesini garanti ediyoruz.

Çözümlerimiz:

– Dağıtım Ağı Tasarımı
– 4PL Yönetimi
– Danışmanlık, Konsept ve Lokasyon Seçimi
– Lojistik Altyapısının Kurulması
– Ürün Akışı Similasyonları
– Taşımacılık Çözümlerinin Tasarlanması

B2B DAĞITIM

Güçlü Altyapı ile Desteklenen B2B Çözümleri

Günümüzde şirketlerin uluslararası pazarda da faaliyet göstermeleri B2B lojistik hizmetlerinin önemini arttırmıştır. Geniuss olarak müşterilerimizin tüm ürünlerine ait stok hareketi, finans akışı planlaması ve bu süreçlerin denetimini içeren entegre sistemimizle sunduğumuz B2B dağıtım hizmetimizi hızlı ve şeffaf odaklı olmayı hedefleyerek yürütüyoruz.

B2B dağıtım hizmetimiz siparişten başlayıp teslimata kadar uçtan uca bir operasyonu içerir. Lojistik operasyonlarımızda uzman kadromuz ile uluslararası tüm süreçlerde yetkin bir firma olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını onlara ve sektörlerine özgü çözümlerle karşılıyoruz.

Modern IT sistemleriyle oluşturulmuş altyapımız sayesinde siparişler, depo, taşıma, ödeme hizmetleri de dahil olmak üzere tüm kanallarda profosyonelliği hissedeceğiniz süreç yönetimi yapıyoruz.

Çözümlerimiz:

– Entegre Order-To-Cash Sürecinin Uygulandığı Dağıtım Çözümleri
– Tüm Dağıtım Kanalları ile Omnichannel Yönetimi
– Sektöre ve Müşteriye Özgü Sipariş Verme
– Alıcıya ve/veya Pazara Özgü (teslimat) Prosedürlerin Haritasının Çıkarılması
– Etiketleme, Bundle Oluşturma, Talep Üzerine Baskı gibi Katma Değerli Hizmetler
– Malların İşleme Alınması veya Değişim Teslimatı Dahil İade Yönetimi
– Stok Yönetimi
– Gümrükleme Yönetimi

B2C DAĞITIM

Siz Satışa Odaklanın, Lojistik ve Depoloma Süreçlerini Bize Bırakın!

Teslimat süreçlerinin daha da önem kazandığı siparişlerin arttığı kampanya ve özel gün dönemlerinde özellikle lojistik operasyonun organize, kesintisiz, hızlı yürüyor olması oldukça önemlidir.

B2C lojistik süreçlerimizin merkezinde müşteriye ve faaliyet gösterilen sektöre odaklılık gelir. Geniuss olarak e-ticaret ve B2C lojistik sektöründe full entegre özellikli omnichannel çözümlerini tüm dağıtım kanallarına uyarlayarak etkin şekilde yönetiyoruz. Gönderi ve dağıtım süreçlerinin yanı sıra kolay iade, ödeme ve teslimat gibi konularda da uzman kadromuz ve güçlü altyapımızla tüketicilerin sorunsuz bir alışveriş deneyimi yaşamasını hedefliyoruz.

B2C dağıtım lojistiğinde bir diğer önemli konu olan Satış ve Pazarlama operasyonlarının da beslendiği verilerin toplanması ve analiz edilebilir olması noktasında depo süreçlerinden ödemelere kadar operasyondaki tüm verileri toplayabilecek teknolojiye sahibiz. Toplanan bu verilerden faydalanarak talep tahminleri yapılabilir, stoklar optimize edilebilir, tedarik problemlerinin önüne geçilebilir ve yoğunluk haritalarını çıkarabilirsiniz.

Her müşterimize ve sektöre özel özel oluşturduğumuz uçtan uca lojistik süreçlerimizle ticari başarınızı ve satışlarınızı arttırabilir, lojistik süreçlerini bize bırakarak satışlarınıza odaklanabilirsiniz.

Çözümlerimiz:

– Sektörünüze ve Size Özel Lojistik Danışmanlığı
– Omnichannel Süreçlerinin Entegrasyonu
– Tedarik Zincirindeki Verilerin Toplanması ve Analizi
– Ödeme Yöntemi Entegrasyonlar
– İade Yönetimi
– Sipariş Hazırlama Süreci
– Uluslararası Taşıma Operasyonu
– Özel Teslimat Seçenekleri

OMNICHANNEL

Entegre, Hızlı, Uçtan Uca Çözümler

Çok kanallı depo anlamına gelen omnichannel geleneksel depodan ve depo yönetiminden farklıdır. Omnichannel depolar online, fiziksel ve tüm kanallardan gelen siparişleri yönetir.

Depoların geleneksel tek kanallı depolar olarak faaliyet göstermesinin en büyük nedeni depo yönetimi teknolojisinin kullanılmamasındandır. Omnichannel tedarik zincirinde siparişler fiziksel mağaza siparişleri, e-ticaret siparişleri, bayi siparişleri de dahil olmak üzere çoklu kanallardan gelir. E-ticaret pazarının her geçen yıl katlanarak büyüdüğü sistemde tüm siparişleri tek bir depoda ele almak efektif olmamakla birlikte fırsatların kaçmasına yol açar. Bu sorunu yaşamamak için sipariş işleme, toplama, paketleme, kargo işlemlerini hızlandıran özel depolama ve lojistik operasyonlarıyla birlikte çalışmak gerekir.

Geniuss olarak modüler şekilde yapılandırılmış online mağaza geliştirmeden özel depolama ve lojistik hizmetine, sipariş hazırlamadan teslimata kadar çoklukanal yönetimi/omnichannel çözümleri sunuyoruz. Bu kapsamlı çözümlerimizi globaldeki teknolojileri takip ederek oluşturduğumuz IT altyapımızla destekleyerek merkezi bir yönetim şekliyle çok kanallı sistemleri kolaylıkla yönetebilmenizi sağlıyoruz.

Çözümlerimiz:

– E-Ticaret Danışmanlığı
– Mağaza Geliştirme
– İş Zekası Danışmanlığı
– Sipariş Yönetim Sistemi Entegrasyonu
– Kapsamlı Müşteri Hizmetleri Operasyonu
– Ödeme Sistemleri Entegrasyonu
– Pazar Yeri Entegrasyonları
– Uluslararası Taşıma Operasyonu

STOK YÖNETİMİ

Zararın Önüne Geçebilmek için Kapsamlı Stok Yönetimi

Geniuss’ın akıllı stok yönetimi çözümü güçlü alt yapısı ve optimize edilmiş süreçleriyle planladığınız üretim ve sipariş hedeflerinizi destekleyerek gecikmelerin önüne geçer. Teknolojik alt yapısıyla süreçlerinizi otomatize eden yazılımlarımız maliyetlerinizi azaltırken uzman ekibimizin oluşturduğu operasyon akışları iş gücünüzü arttırır. Siparişlerinizin ve doğrusal olarak üretimizin arttığı yoğun kampanya dönemlerinde kritik stok seviyelerini tespit ederek ürünlerinize ait stok aksiyonlarınızı belirlemenize yardımcı olur.

Uçtan uca hizmet sağlayıcı olan Geniuss, stok yönetimi konusunda ürünlerin depolanması, yönetimi, kullanım yerlerine taşınması, stok seviyelerinin kontrolü gibi çözümler sunarak 360 derecelik bir tedarik zinciri hizmeti almanızı sağlar. Ürünlerin merkezi bir depoda, uydu depoda, ileri stok lokasyonunda veya müşterinizin konsinye deposunda olması fark etmeksizin güçlü bir IT sistemi ile tam kapsamlı stok yönetim hizmetleri veriyoruz.

Çözümlerimiz:

– Stok ve Tedarik Planlaması
– Analiz ve Öngörü Sağlayan Altyapı
– Tedarikçi Yönetimi
– Veri Yönetimi
– Kritik Stok ya da Stok Fazlası Ürün Analizi
– Aynı Ekrandan Merkez ve Uydu Depo Yönetimi

E-Ticaret Lojistiği talepleriniz için hemen teklif alın.

TEKLİF AL