DİJİTAL STRATEJİ & DANIŞMANLIK


Kesintisiz Operasyonlar için İşinizi Online’a Taşıyın!

E-ticaretin öneminin arttığı ve müşterilerin iyi bir alışveriş deneyimi yaşamayı beklediği bu dönemde operasyonlarınızın dijitalleşmesi oldukça önemli. Grup şirketlerimizden GSS Commerce’in direkt bir e-ticaret firması olması ve kısa sürede online kanallarda kazandığı başarısı sayesinde edindiğimiz deneyimi tüm iş ortaklarımızın operasyonlarına aktarıyor, e-ticaret stratejileri konusunda destek oluyoruz. Dijital strateji geliştirme, internet mağazası geliştirme ve optimizasyon süreçlerinin yanı sıra tüm tedarik zinciri boyunca bütünsel, müşteri merkezli iş modelleri geliştirmek üzere müşterilerimizin bakış açılarını daima işimizin merkezine koyuyoruz.

Çözümlerimiz

– Dijital dönüşüm stratejisi geliştirme
– Ürüne ve sektöre uygun e-ticaret stratejileri oluşturma
– Farklı pazarlar ve ülkeler için küresel e-ticaret sratejileri oluşturma
– Operasyonel öngörüler hazırlama
– E-ticaret operasyon optimizasyonu yapmak
– İptal ve iade süreçlerinin incelenmesi ve oran azaltımı için strateji geliştirme
– Veriye dayalı planlama ve raporlama süreçleri geliştirme

ONLINE PLATFORM GELİŞTİRME

İhtiyaçlara Yönelik Online Platformlar Geliştirme

Geniuss B2C ve B2B çalışan şirketler için kapsamlı e-ticaret platformları geliştirerir ve yönetir. Farklı sektör ve ürün gruplarında edindiğimiz tecrübeyle müşterilerimize UX tasarım ve geliştirme, altyapı oluşturma, mağaza entegrasyonları, operasyon yönetimi gibi konularda kapsamlı online platform hizmeti veriyoruz.

Salesforce destekli çözümlerimizi de entegre ettiğimiz e-ticaret platformumuzu mümkün olduğunca nitelikli ve sektöre göre uyarlanabilecek esneklikte dizayn edip ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebiliyoruz. Uygulamalarımızdaki geliştirmeleri müşterilerimizin ve son kullanıcının taleplerini iyi tespit edip beklentiyi karşılayabilecek şekilde yapıyoruz.

E-ticaret ile ilgili tüm kanalları birbiriyle entegre olacak şekilde tek merkezde toplayarak çoklu kanalları aynı sistem üzerinden yönemenizi sağlıyoruz. Ayrıca sistemin veri toplama yeteneği sayesinde tüm kanallara ait bütünleşik ya da kanal bazında raporlarla mevcut durumu görmenizi ve iş/aksiyon planınızı yapmanızı dektekliyoruz.

Çözümlerimiz:

– Uygun sistem ve alt yapının seçilmesi
– Kuruma özel proje ekibinin oluşturulması
– E-ticaret ve omnichannel ticareti danışmanlığı
– Bulut mimarisinin uygulanması
– Stok Yönetimi, Dağıtım, CRM, CMS ve pazarlama modüllerinin entegrasyonun sağlanması
– Ödeme, kargo gibi entegrasyonların sağlanması
– İş zekası, lojistik çözümleri ve müşter hizmetleri süreçlerinin geliştirilmesi
– Mağaza yönetimi optimizasyonunun yapılması

TASARIM & KULLANICI DENEYİM (UX)

İyi Bir Kullanıcı Deneyimi Satış Oranınızı Arttırır

Kullanıcı deneyimi e-ticaret sitelerinde satışlara önemli bir şekilde etki eden faktörlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Site üzerindeki kullanıcı deneyimini geliştirmek, tüketicilerin site üzerinde geçirdikleri süreyi artırırken satışa dönüşümü oranını da artırmaktadır. Kullanıcı Deneyimi / UX’i iyi olan bir e-ticaret sitesi potansiyel müşterilerinizin sitenizde daha uzun süre kalmasını, tüketici sadakatini, satışa dönüşme oranlarını ve müşteri memnuniyetini arttırır.

Perakende ya da toptan fark etmeksizin müşteriler online kanallarda alışveriş yaparken iyi bir deneyim yaşamayı hedefler. Bu deneyimi kalıcı şekilde iyi seviyelerde tutmak ise sürekli sistem geliştirmesi yapmayı ve siteye gelen kullanıcıların ihtiyaçlarını detaylı optimize etmeyi gerektirir.

En iyi kullanıcı deneyimi çözümlerini gerçekleştirmek için müşterilerimizin tüm online kanallarını alt yapılarından tasarımlarına, sistemlerinin ön ve arka yüzlerine kadar inceliyor, dijitalde kazandığımız bilgi birikimini kendilerine aktarıyoruz. Düzenli testler ve denetimler sayesinde internet mağazanızın veya iş platformunuzun başarı sağlayarak gerçekleşen satışların arttırmasını hedefliyoruz.

Çözümlerimiz:

– Proje ekibinin oluşturulması
– Kanalların değerlendirilmesinin, analizinin, kullanılabilirlik testlerinin yapılması
– Kullanıcı haritalarının çıkarılması
– Görsel tasarım geliştirme ve programlama yapılması
– İçerik denetimi ve içerik geliştirmelerinin yapılması
– Dönüşüm optimizasyonu
-Mobil optimizasyonu

SADAKAT YÖNETİMİ

Müşteri Odaklı Sistemler ve Süreçler

Müşteri sadakati, işletmelerin anahtar performans göstergelerinden (KPI) biridir. Çalışmalar, çoğu kurumun “müşterinin sesi” programını uygulayarak müşteri sadakatini, müşteri memnuniyetini ve kalıcılığını arttırdığını göstermektedir.

Müşteri sadakati oluşturmanın birinci adımı veri toplamak ve bu verileri analiz etmekten geçer. Geniuss olarak müşterileriniz için kapsamlı sadakat yönetim planları geliştiriyor ve bunları e-ticaret çözümlerimize entegre ediyoruz. Gizlilik ve KVKK yasalarını dikkate alarak birlikte yürüttüğümüz bu operasyonun çıktılarını değerlendirerek Sadakat Yönetimi sürecinizi geliştirmeye devam ediyoruz. Hizmet kapasitesi olarak IT sistemleri danışmanlığı, ödül yönetimi, katılımcılara doğrudan pazarlama, promosyon faaliyetleri ve ürünlerin özelleştirilmesi gibi başarılı bir sadakat yönetim programının tüm modüllerini ele alıyoruz.

Deneyimli IT ekibimizle müşteri verilerinizi uçtan uca izleyip analiz ederek size aksiyon planı çıkarmanız konusunda destek oluyoruz. Bu çalışmanın pazarlama ve satış stratejilerinize olumlu bir etki olarak yansımasını ve müşteri sadakat politikanızın şirketinize en iyi şekilde hizmet etmesini hedefliyoruz.

Çözümlerimiz:

– CRM Danışmanlığı
– Müşteri segmentasyonu.
– Müşteri değeri analizleri
– Müşteri kaybının önlenmesi
– Pazar verilerinin toplanması ve analizi
– Müşterilerin ve katılımcıların re-aktivasyonu
– Kampanya Yönetimi
– İletişim stratejinizin düzenlenmesi, uygulanması ve optimizasyonu.
– Özel kampanyalar
– Sadakat programlarınız için müşteriye özel ödül gruplarının oluşturulması
– Fiziksel ve dijital ödüllerinizin satın alınması, saklanması ve gönderilmesi
– İnternet ödül mağazanızın kurulumu ve işletilmesi
– Promosyon Hizmetleri
– Konsept oluşturma/geliştirme
– Tanıtım platformunuzun denetlenmesi ve hosting hizmeti
– CRM veri tabanınızın bağlanması

E-Ticaret Lojistiği talepleriniz için hemen teklif alın.

TEKLİF AL